Як обрати камін для ефективного опалення будинку?
Камін – це не тільки затишна атмосфера в домі, а й один зі способів обігріти його. За посиланням https://www.vash-komyn.com представлене пічне та камінне обладнання в широкому асортименті. В тому числі й чавунні топки для камінів. Головним елементом, який відповідає за виділення тепла, є саме топка. Нагріваючись від контакту з полум’ям, вона віддає температуру у простір. Паливні камери можуть бути виготовлені з чавуну чи спеціальної жаростійкої сталі з футеруванням. Чавунні зразки міцні та довговічні, вони оптимально підходять, якщо камін планується використовувати для постійного опалення. Щоб покращити характеристики, часто передбачені ребра жорсткості. Ще одна перевага матеріалу – здатність до акумулювання тепла. Сталеві аналоги доволі швидко нагріваються, футерування захищає стінки від впливу вогню. Як правило, їх вибирають для конструкцій, які запалюються час від часу – для резервного обігріву в будинку або для опалення дачі.
Димохід для каміна створюється так, щоб досягти необхідної ефективності обігріву. Канали виведення диму повинні бути якомога прямішим, без зайвих поворотів та кутів. Таке спрямування важливе, щоб забезпечити нормальний процес горіння. Тяга не має бути ні занадто слабкою (через це вогонь поган горить чи навіть гасне), ні надто високою (тоді значна частина тепла від згоряння палива буде втрачатися).
Які фактори впливають на ККД опалювальної конструкції?
Функціонування будь-якого опалювального обладнання характеризується двома основними показниками – потужністю та коефіцієнтом корисної дії. Тим, хто вирішив встановити камін для обігріву помешкання, слід враховувати фактори, які здатні зменшити ККД, аби запобігти його зниженню.
На коефіцієнті корисної дії каміна відображаються такі чинники:
- висота труби димоходу;
- місце, де встановлена конструкція;
- технічні показники моделей;
- розміри паливної камери.
Так, навіть якщо купити камін з високим ККД, вказаним у паспорті виробу, у випадку допущення помилок він може знизитися. Наприклад, при неправильному підборі перерізу димохідної труби чи кута нахилу камін може працювати з меншою ефективністю, ніж очікується.
Як виробники підвищують коефіцієнт корисної дії сучасних моделей?
Інноваційним рішенням, яке дозволило істотно збільшити ККД камінів, є закриті паливні камери. Камінна топка закрита дверцятами, оснащена прозорим жаростійким склом. Завдяки цьому вогнем можна милуватися, як і у випадку з відкритими камінами, але ефективність обігріву стала набагато кращою. Закрита паливна камера поряд з можливістю регулювання тяги забезпечила отримання показників у 80 – 85%. У традиційних відкритих конструкціях вони не перевищують 20 – 25%. Тому відкриті варіанти встановлюють більше як окрасу приміщення, а не джерело тепла.
В сучасних моделях топок нерідко передбачена система самоочищення скла, можливість автоматичного регулювання тяги, вторинний допал газів та інші корисні функції. Такий функціонал дозволяє зробити експлуатацію каміна комфортнішою, зменшити витрати дров без шкоди якості опалення. А, обравши екземпляр з водяним контуром, вдасться створити незалежну від газопостачання систему опалення, яка обігріє не одну чи кілька кімнат, а весь будинок, забезпечить гарячою водою. Такі камінні топки нагрівають воду, підключаються до радіаторів опалення й працюють майже як твердопаливні котли, але водночас відіграють роль декору у приміщенні.