Україна використовує таємничі американські дрони «Привид Фенікса» — ЗМІ

За інформацією видання Forbes, на озброєнні України перебувають таємничі американські безпілотники. Ілюстративне фото За інформацією видання Forbes, на озброєнні України перебувають таємничі американські безпілотники. Ілюстративне фото

Штурмові безпілотники Phoenix Ghost (Привид Фенікса), які постачаються в Україну зі США, залишаються загадкою протягом тривалого часу. БпЛА ніколи не згадувався, поки в березні 2022 року адміністрація Байдена не оголосила про передачу Києву 121 дрона Phoenix Ghosts, а пізніше пообіцяла Україні ще 580 «пташок». Про це повідомляє американське видання Forbes.

У оголошенні про пакет допомоги у липні 2023 року згадувалося про «безпілотні літальні системи Phoenix Ghost і Switchblade». Однак жодних офіційних подробиць про Phoenix Ghost ніколи не повідомляли.

Нічого з цього не було підтверджено офіційними особами США, і жодних підтверджених зображень чи відео з фантомним дроном ніколи не з’являлося. Офіційних згадок про це не було з 2022 року.

Phoenix Ghost — це безпілотна техніка, що постачається та використовується українськими силами на регулярній основі та має вражаючі нові можливості. І щось подібне до Phoenix Ghost було використано для атаки на російську територію, стверджує ЗМІ.

«Зображення дрона у вільному доступі немає, проте деякі деталі розповів віце-президент компанії Aevex Aerospace Скіп Арні», — пише Forbes.

Наголошується, що під назвою Phoenix Ghost працює кілька різних безпілотників, а не окремий дрон. У квітні 2024 року на Army Aviation Mission Summit компанія Aevex представила боєприпас під назвою «Атлас». У нього є старший брат «Домінатор», який ще не виставлявся.

«Атлас» виглядає кращою версією російського «Ланцета», а «Домінатор» нагадує менший «Шахед» для ураження далеких цілей.

«Атлас» і «Домінатор» мають «візуальну навігацію, щоб автономно ідентифікувати та стежити за орієнтирами або об’єктами в навколишньому середовищі, забезпечуючи точне позиціонування та пошук шляху без опори на GPS».

Стаття по темі:  У Білому домі розповіли, як надаватимуть допомогу Україні по ленд-лізу

Дрони також мають термінал для виявлення, ідентифікації та наведення на цілі.

Дизайн безпілотника Atlas прихований. Однак, з огляду на те, що зараз в Україні кілька ударних безпілотників місцевого виробництва, а також імпортованих польських Warmates та американських Switchblades, ідентифікувати їх було б складно.

«Було б цікаво дізнатися, яку частину нещодавнього зростання втрат російської артилерії викликали ці боєприпаси. І ми не знаємо, скільки цілей більшої дальності уражає «Домінатор», який має вдвічі більший радіус дії, ніж така бажана ракета ATACMS», — пише видання.

Нагадаємо, в ніч на 10 вересня дрони масовано атакували Підмосков’я та ще кілька областей Росії.

Переможемо цензуру разом!

Як читати «Новини Донбасу» на окупованих територіях

Share

You may also like...

Залишити відповідь