У Білому домі розповіли, як надаватимуть допомогу Україні по ленд-лізу

У Білому домі розповіли, як надаватимуть допомогу Україні по ленд-лізу

У Білому домі розповіли, яким чином планують використати програму ленд-лізу для України, повідомляє Голос Америки.

“Наразі ми ставимо в пріоритет безпекову допомогу для України, за яку їм пізніше не потрібно буде повертати кошти”, — відповів посадовець.

За його словами, програма ленд-лізу передбачає повернення коштів за отриману техніку, тоді як інші програми, за якими США надають допомогу Україні, наприклад, USAI (Ініціатива сприяння безпеці в Україні) та програма президентських повноважень, не передбачають повернення коштів.

Останні постачання американського озброєння в Україну проходять за цими програмами. Адміністрація президента США використовує для них кошти, які надав Конгрес. Йдеться про пакет на суму 40 мільярдів доларів, більше половини з якого закладено на військову допомогу та супутні витрати. Ці кошти потрібно витратити до кінця фіскального року у США, який припадає на кінець вересня.

Координатор Ради з нацбезпеки США та стратегічних комунікацій Джон Кірбі додав, що адміністрація все ще розглядає повноваження, що надаються програмою ленд-лізу.

“Ми вдячні Конгресу за цей законодавчий акт. Його було ухвалено на двопартійній основі, і це чітко вказує на те, наскільки члени Конгресу цінують підтримку, надану Україні, і хочуть впевнитись, що ми можемо і надалі це робити”, — сказав Кірбі.

За його словами, минулої п’ятниці президент США Джо Байден підписав виділення ще 400 мільйонів доларів військової допомоги Україні за програмою президентських повноважень.

“У нас уже багато повноважень, і ми їх використовуємо”, — додав урядовець.

Закон про ленд-ліз, серед іншого, розширює повноваження президента США в угодах щодо постачання військової допомоги Україні. Фактично дозволяє віддавати в борг або лізинг військове обладнання за спрощеними процедурами експортного контролю.

Стаття по темі:  Украинский вратарь Трубин сравнил своего товарища по сборной с Месси и Беллингемом

Він дозволяє Білому дому надавати Україні зброю, техніку, боєприпаси та продукцію подвійного призначення за прискореною процедурою, тобто, не чекаючи спеціального виділення коштів для цього Конгресом США.

Share

Рекомендуємо почитати:

Залишити відповідь