Небулайзер: секрети ефективної інгаляційної терапії

AD_4nXdJ-IrxiBR2N2-8G8BFUUU2_Qcvlt__KPxkAfEXK9eSy4aiydaR2CENXWQip0_eTy-o7vvyonAZzGQUXH7vOkHykMXxAxMZ_wXmKkuhLHo7Dc15CKBdYYxOYNTSLpgjWE3m3_9ij4d7bo13vyLxcCDAFycI?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Інгаляції – один з дієвих методів лікування багатьох захворювань. Серед приладів, які застосовуються для проведення процедури, варто виділити небулайзери – їх використовують в умовах лікувальних та оздоровчих закладів, доречно купити компресорний інгалятор і для домашнього користування.

Прилад складається з блоку компресора, ємності, в яку наливають ліки – небулайзерної камери, трубки, що проводить повітря, та насадок − комплектація залежить від моделі обладнання.

Коли небулайзер увімкнений, починає працювати компресор, який створює повітряні потоки.
Вони змішуються з ліками в камері й, проходячи крізь вузький отвір, перетворюються в аерозоль з дрібними частинками. Цей аерозоль надходить в насадку, а з неї – у дихальні шляхи пацієнта.

Що враховувати перед тим, як купити інгалятор компресорний?

Перш за все слід звернути увагу на розмір часток. Для лікування гострих респіраторних захворювань краще, щоб він становив 2 – 5 мкм, для лікування астми підбирається модель з розмірами часток до 3 мкм.

Також важлива характеристика – швидкість розпилення аерозолю за певний часовий проміжок. На неї слід зважати батькам дітей − малюки часто не можуть довго всидіти на місці, і є різниця, чи проходитиме інгаляція протягом 5 – 7 хвилин, чи 10 – 15.

До комплектації можуть входити різні насадки. Вибір обумовлений потребами користувача. Так, наприклад, коли прилад купується для сімейного використання, в комплекті має йти дитяча та доросла маска. Якщо хтось часто хворіє на риніт, синусит, гайморит, в пригоді стане носова насадка – канюля. Це набагато зручніше, ніж пізніше шукати та купувати окремо потрібні аксесуари.

AD_4nXeJn9jvm0ClI_rkgdGw4aOJfWysePP_J0jBKeTfwb2X58G5Gm5B7AHrSIc5AHiXmIl1obI9GNN1cK4zi41Jw7nDliuaiEpBTlGZHfKDWWjYW-lAI_qD4qyDtubXPO4h5kgBc_etXFIQBKYIdMXuTcftpSv_?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Рівень шуму впливає на комфорт під час інгаляційної терапії. Цей показник досить важливий при виборі небулайзера для дітей, оскільки малюків можуть лякати гучні звуки. У такому разі рекомендується надавати перевагу обладнанню вищих класів – так, з рівнем шуму в 35 дБ можна проводити інгаляцію навіть коли дитина спить.

Стаття по темі:  Блинкен призвал Китай осудить агрессию России против Украины

Як зібрати компресорний небулайзер?

Камера небулайзера складається з двох частин. Нижня частина закріплюється до трубки, яка проводить повітря, верхня – до насадки. Заливаються ліки, які призначив лікар, у камеру, вставляється відбійник і повертається за годинниковою стрілкою верхня кришка до клацання. Знизу фіксується трубка, зверху – потрібна насадка.

Як правильно користуватися приладом?

Якщо компресорний інгалятор використовується у лікарні чи санаторії, як користуватися ним, підкаже спеціаліст у процедурному кабінеті. У разі домашнього застосування необхідно діяти згідно з такими рекомендаціями:

  • Перед першим використанням чи після тривалої перерви у користуванні обладнанням його необхідно продезінфікувати згідно з інструкцією. Усі деталі промиваються та просушуються.
  • Проводити процедуру у сидячому положенні.
  • Не нахиляти пристрій більш ніж на 45 градусів.
  • Дихати спокійно та рівно або ж у природному режимі (для пацієнтів, які не можуть через свій стан робити глибокі вдихи).
  • Інгаляція не має певного обмеженого часу, вона триває, поки не буде використана вся доза ліків.
  • Після завершення інгаляції потрібно очистити камеру та насадки теплою водою та мийним засобом. Компресор та трубка протираються вологою тканиною за потреби.

Частоту проведення інгаляцій визначає лікар. Він і призначає засоби для процедури, іноді їх потрібно розбавляти стерильним фізіологічним розчином. Під час лікування слід ретельно дотримуватися вказівок лікаря, щоб воно проходило успішно.

Share

You may also like...